Tel: 02 / 48484111. Otváracie hodiny: Po-Pi: Predaj 07:30-18:00, Servis 07:00-18:00, So-Ne: Zatvorené

Ďalšie

  ŠKODA ENYAQ

  ŠKODA ENYAQ: Meno prvého čisto elektrického SUV značky ŠKODA je už známe

  Meno v sebe spája písmeno „E“, ktoré symbolizuje elektromobilitu a písmeno „Q“, ktoré je charakteristické pre SUV rodinu značky ŠKODA

  • Meno v sebe spája písmeno „E“, ktoré symbolizuje elektromobilitu a písmeno „Q“, ktoré je charakteristické pre SUV rodinu značky ŠKODA
  • ŠKODA ENYAQ: Meno je odvodené z írskeho slova „enya“ a znamená „zdroj života“
  • Prvý model značky ŠKODA na báze modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB)

  ŠKODA ENYAQ – práve takto sa bude volať prvé sériovo vyrábané elektrické SUV značky ŠKODA, postavené na báze modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB) koncernu Volkswagen. ŠKODA svojim prvým čisto elektrickým SUV zakladá aj novú rodinu mien, spájajúcich písmeno „E“, ktoré symbolizuje elektromobilitu a písmeno „Q“, ktoré je charakteristické pre SUV rodinu značky ŠKODA. S novým modelom ENYAQ tak česká automobilka robí v roku 2020 ďalší veľký krok v novej ére elektromobility.

  Meno nového modelu ŠKODA ENYAQ je odvodené od írskeho slova „enya“ a znamená „zdroj života“. Slovo enya pochádza z pôvodného írskeho slova „Eithne“ a voľne sa dá preložiť ako esencia, duch, princíp. Toto slovo ponúka viac významov, čo umožňuje pozrieť sa na meno nového SUV z rôznych pohľadov. „Zdroj života“ symbolizuje vstup automobilky do novej éry elektromobility a je v súlade s nosnou myšlienkou značky ŠKODA „Driven by inventiveness – clever ideas since 1895“. Symbolizuje nový začiatok, ktorý sa spája ako s temperamentom nového modelu ŠKODA ENYAQ, tak aj s inovatívnym myslením inžinierov ŠKODA AUTO a ich nadšením pre nové čisto elektrické SUV. Slovo „enya“ je autentické, živé, má charakter, dá sa ľahko vysloviť aj zapamätať a výborne ladí so začiatkom novej etapy v 125-ročnej histórii automobilky.

  ENYAQ pokračuje v známom pomenovávaní SUV značky ŠKODA

  Podobne, ako mená úspešných modelov SUV značky ŠKODA – KODIAQ, KAROQ a KAMIQ (tie odkazujú na jazyk Inuitov, ktorí žijú na severe Kanady a v Grónsku), spája ŠKODA budúce čisté elektrické vozidlá na báze platformy MEB s írčinou, ktorá pochádza z mýtmi opradeného regiónu na severe ostrova. Písmeno „E“ na začiatku mena symbolizuje elektromobilitu. Q na konci mena zase jasne poukazuje na prednosti vozidla kategórie SUV.

  ŠKODA ENYAQ bude prvým sériovým vozidlom českej automobilky, ktoré bude postavené na báze modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB) koncernu Volkswagen. Zároveň bude ďalším z viac než desiatky elektrifikovaných modelov, ktoré značka ŠKODA iV uvedie na trh do konca rok 2022. ŠKODA očakáva, že do roku 2025 bude predaj čisto elektrických a plug-in-hybridných modelov predstavovať až 25 percent predaja. Do roku 2021 bude automobilka investovať do vývoja elektrifikovaných modelov a do rozširovania uceleného a vzájomne prepojeného ekosystému pre moderné a ekologické riešenie mobility dve miliardy eur.

  Prvá detailná fotografia ponúka pohľad na názov modelu ŠKODA ENYAQ. Ide o nápis ENYAQ na zadnej časti tohto SUV, druhom čisto elektrickom vozidle značky ŠKODA, po modeli CITIGOe iV.

  Zdroj: www.skoda-auto.sk

  Novinky