GARANCIA ZÁSOBOVANIA

 ŠKODA Part Center – zaujímavosti o sklade originálnych dielov značky ŠKODA

ŠKODA aj napriek obmedzeniam spôsobeným koronavírusom garantuje zásobovanie originálnymi dielmi po celom svete

  • ŠKODA Parts Center v Mladej Boleslavi pracuje na tri smeny aj počas obmedzení spôsobenými koronavírusom a spoľahlivo zásobuje originálnymi dielmi ŠKODA viac ako 94 krajín
  • Rozsiahle hygienické a ochranné opatrenia, zdravie zamestnancov a dodávateľov sú prioritou
  • ŠKODA Parts Center je najväčším skladom v Českej republike a zároveň jedným z troch európskych centrálnych skladov koncernu Volkswagen
  • Na Slovensku sú zákazníkom plne k dispozícii všetky autorizované servisy značky ŠKODA

Aj napriek tomu, že výroba v českých závodoch ŠKODA AUTO kvôli pandémii koronavírusu stojí, nemusia mať zákazníci značky žiadne obavy o zásobovanie svojich vozidiel originálnymi dielmi. ŠKODA Part Center v Mladej Boleslavi zásobuje servisy vo viac ako 94 krajinách sveta a zaisťuje tak mobilitu nielen zákazníkov, ale aj zložiek integrovaného záchranného systému. Rôzne bezpečnostné opatrenia poskytujú najvyššiu možnú ochranu zdravia zamestnancom a zároveň spoľahlivú logistiku originálnych dielov.

Od 18. marca 2020 je výroba vozidiel a ich súčiastok v českých závodoch ŠKODA AUTO zastavená. Aj predaj vozidiel je kvôli preventívnym opatreniam proti šíreniu choroby COVID-19 v mnohých krajinách silne obmedzený – prevažná väčšina servisov však zostáva pre zákazníkov otvorená. ŠKODA Parts Center zásobuje servisných partnerov ŠKODA všetkými originálnymi dielmi aj počas pandémie koronavírusu, aby sa mohli čo najlepšie postarať o vozidlá zákazníkov v tejto zložitej situácii. Sklad originálnych dielov zásobuje servisy na viac ako 94 trhoch po celom svete. Na Slovensku zostáva k zákazníkom k dispozícii naďalej 74 prevádzok. V rámci 20 najdôležitejších trhov ŠKODA AUTO je v súčasnosti v prevádzke približne 77 % všetkých autorizovaných servisov.

Aby po celom svete zostali milióny vozidiel mobilné, funguje ŠKODA Parts Center teraz opäť v trojsmennej prevádzke. V čase, kedy kríza v Českej republike vrcholila, tu fungovala iba dvojsmenná prevádzka, aby bolo možné zaistiť bezkontaktnú logistiku. Dočasne tak pracovalo 150 z obvyklých 600 zamestnancov. Ochrana zamestnancov a dodávateľov pred nákazou COVID-19 je aj naďalej prioritou. Z tohto dôvodu tu ŠKODA AUTO v spolupráci so sociálnym partnerom Odbormi KOVO prijala rozsiahle bezpečnostné opatrenia spoločne s doplňujúcimi hygienickými a ochrannými predpismi. Pred začiatkom smeny sa zamestnancom ŠKODA Parts Center meria náhodne telesná teplota. ŠKODA AUTO naďalej poskytuje zamestnancom v závislosti od druhu práce buď respirátory alebo rúška. Na každom pracovisku sú navyše pripravené dezinfekčné prostriedky a zamestnanci sú prostredníctvom jasne viditeľných ukazovateľov informovaní o správnych hygienických postupoch.

S celkovou plochou 180 000 metrov štvorcových je ŠKODA Parts Center v Mladej Boleslavi najväčším skladom dielov v Čechách. Ako jeden z iba troch európskych centrálnych skladov koncernu Volkswagen zohráva zásadnú úlohu pri zásobovaní dielmi pre celý koncern. Denne zo ŠKODA Part Center odchádza približne 90 nákladných vozidiel s originálnymi dielmi – pred obmedzeniami spojenými s koronavírusom ich bolo približne 190. Počas bežnej prevádzky ŠKODA Parts Center posiela denne približne 28 000 zásielok s originálnymi dielmi a príslušenstvom do viac ako 100 krajín celého sveta.

Zdroj: www.skoda-auto.sk