Tel: 02 / 48484111. Otváracie hodiny: Po-Pi: Predaj 07:30-18:00, Servis 07:00-18:00, So-Ne: Zatvorené

Ďalšie

  NOVÁ ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV JE TU

  ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV predstavuje elektromobilitu v jej najelegantnejšej podobe. Pozrite sa tiež na netrpezlivo očakávaný a doposiaľ najsilnejší model ŠKODA v prevedení RS.

   

  o elektrickom SUV ENYAQ iV sa v ponuke ŠKODA AUTO objavuje ďalší elektromobil postavený na plne elektrickej platforme MEB. Nový ENYAQ COUPÉ iV predstavuje elegantnejšiu a dynamickejšiu alternatívu k pôvodnému vozidlu a spoločne s ním sa bude vyrábať na linke v Mladej Boleslavi. V tom sú obe prevedenia SUV ENYAQ jedinečné, ide doposiaľ o jediné modely na platforme MEB, ktoré vznikajú mimo Nemecka.

   

   

  „Po úspešnom uvedení vozidla ENYAQ iV prináša nový ENYAQ COUPÉ iV do rodiny ŠKODA iV ešte viac emócií, športového charakteru a elegancie. Dizajnérom a inžinierom ŠKODA AUTO sa pritom podarilo skĺbiť vysokú funkčnosť s emocionálnym vzhľadom,“ predstavuje nový model Thomas Schäfer, predseda predstavenstva ŠKODA AUTO.

  ENQ_NG_RS_CP_BS_004_grille_0921_low-copy-2_vodoznakŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV

  Nové SUV kupé taktiež pokračuje v zavádzaní ďalších noviniek do ponuky elektrických vozidiel ŠKODA. Jednou z nich je aj prevedenie RS. „Nová vrcholná verzia je zároveň prvým čisto elektrickým vozidlom RS značky ŠKODA. ENYAQ COUPÉ iV s veľmi elegantnou karosériou dokonale spája emotívny vzhľad a vysokú účinnosť a ponúka veľkorysý priestor typický pre vozidlá značky ŠKODA,“ hovorí Schäfer.

  Thomas SchäferThomas Schäfer
  predseda predstavenstva ŠKODA AUTO

  Predovšetkým emócie

  Keďže technika aj základný dizajnový jazyk vychádzajú z modelu ENYAQ iV, je pochopiteľne hlavnou novinkou v prevedení modelu ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV tvar jeho karosérie. Od B stĺpika karosérie sa zvažujú línie strechy v štýle vozidiel kupé, ktoré dodávajú novinke ešte emotívnejší vzhľad. Tento štýl je podporený športovo tvarovaným predným nárazníkom a taktiež novým prevedením bočných prahov lakovaných vo farbe karosérie, ktorá ešte viac zdôrazňuje dĺžku vozidla.

  Úplne novo je tvarovaná zadná časť vozidla s ostro lomenou hranou a nápisom ŠKODA na veku batožinového priestoru. Špecialitou všetkých prevedení ENYAQ COUPÉ iV je presklená panoramatická strecha, ktorá nadväzuje na čelné aj zadné sklo vozidla a ktorá je prevedená v silnom čiernom tónovaní. Dynamický dizajn potom podporujú kolesá s ráfikmi o veľkosti 19 až 21 palcov. Emotívny vzhľad prinášajú aj štandardne dodávané FULL LED predné svetlomety.

  „Nové vozidlo ENYAQ COUPÉ iV vzniklo premenou štúdie VISION iV, ktorej sa pred dvoma rokmi dostalo veľkej pozornosti, na sériové vozidlo. Elegantný dizajn so skulpturálnymi tvarmi a kryštalickými prvkami zaisťuje dynamický vzhľad. Atletickými líniami vzbudzuje ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV ešte viac emócií ako úspešne uvedené vozidlo ENYAQ iV. ENYAQ COUPÉ iV taktiež ponúka známe prednosti vozidiel ŠKODA, medzi ktoré patrí veľkorysý priestor a vysoká funkčnosť,“ komentuje vzhľad novinky Oliver Stefani, hlavný dizajnér automobilky ŠKODA.

  Oliver Stefani
  hlavný dizajnér automobilky ŠKODA

  Prvýkrát aj ako RS

  Ako prvé čisto elektrické kupé značky ŠKODA bude ENYAQ COUPÉ iV k dispozícii aj v športovo ladenom prevedení RS. ENYAQ COUPÉ RS iV tvorí vrchol ponuky značky ŠKODA. Verzia RS disponuje systémovým výkonom 220 kW a krútiacim momentom 460 Nm, tomu zodpovedá jeho dynamika: zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 6,5 sekundy a maximálna rýchlosť je 180 km/h, čo je o dvadsať kilometrov za hodinu viac ako u ostatných prevedení modelu. Podvozok prevedenia RS aj verzie SPORTLINE je vpredu znížený o 15 a vzadu o 10 milimetrov.

  ENQ_NG_RS_003_low-copy_vodoznakŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV

  Prevedenie ENYAQ COUPÉ RS iV dostáva štandardne jedinečnú osvetlenú masku chladiča Crystal Face so 131 diódami, ktorá sa u ostatných prevedení dodáva na želanie. Ďalej sa variant RS chváli čiernymi kontrastnými prvkami, ako sú lišty okien alebo zadný difúzor, prevedenie SPORTLINE má tiež masku chladiča v klavírnom laku. Pri štandardných verziách sú rámčeky chladiča v chrómovanej vizuálnej úprave. Rovnako ako všetky ostatné modely RS značky ŠKODA má aj ENYAQ COUPÉ RS iV červený reflexný pásik v zadnom nárazníku, ktorý sa tiahne cez celú šírku vozidla. Ostatne zadný nárazník vo variante RS sa pri modeli ENYAQ COUPÉ iV pýši športovejším vzhľadom.

  Štandardne dostáva ENYAQ COUPÉ RS iV čierne 20-palcové kolesá Taurus a na želanie antracitové 21-palcové kolesá Vision. Tieto kolesá majú špeciálne aerodynamické zakrytovanie. Verzia SPORTLINE môže mať buď antracitové 20-palcové kolesá Vega, alebo voliteľne 21-palcové čierne kolesá Betria. ENYAQ COUPÉ RS iV si budú môcť zákazníci zaobstarať aj v exkluzívnej zelenej farbe Mamba, pre štandardné prevedenia vozidla uvádza ŠKODA do katalógu aj nové farby, napríklad šedú metalízu Graphite, ktorá nahrádza farbu Quartz.

  GIF_V3-oranzova

  Prívetivý interiér

  Vo výbave športovo ladených prevedení nechýbajú ani FULL LED Matrix predné svetlomety. V prevedení RS nájdeme štandardne trojzónovú klimatizáciu a vozidlo je vybavené napríklad progresívnym riadením. Zákazníci si potom môžu vo verzii RS zvoliť z dvoch dizajnových prevedení interiéru.

  V oboch prípadoch dostanú obloženie palubnej dosky a dverných panelov v karbónovom dekore, hliníkové kryty pedálov a športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy a logom RS. V prevedení Design Selection RS Lounge sú sedadlá čalúnené materiálom Suedia s limetkovo zeleným kontrastným prešívaním a lemami. Ten istý farebný akcent nájdeme na volante alebo koberčekoch aj na palubnej doske, ktorá je tiež čalúnená materiálom Suedia. Na želanie môžu zákazníci zvoliť Design Selection RS Suite s čalúnením z čiernej perforovanej kože so sivým kontrastným prešívaním. Aj táto farebná kombinácia sa premieta ďalej do interiéru. Variant SPORTLINE má tiež špecifické prevedenie interiéru, ktorému dominuje čierny materiál Suedia.

  Pri ostatných prevedeniach si môžu zákazníci vyberať z dizajnových línií interiéru, ktoré už poznajú z modelu ENYAQ iV. Štandardom je tu Design Selection Loft s harmonickou kombináciou čiernej a šedej farby. Voliteľná línia Lodge ponúka udržateľné materiály, napríklad poťahy sedadiel sú z 60 % z recyklovaného polyesteru a zo 40 % z prírodnej vlny s pečaťou Woolmark Company. Design Selection Lounge prináša kombináciu kože a materiálu Suedia, verzia Suite ponúka elegantnú čiernu kožu, variant ecoSuite potom luxusnú atmosféru a udržateľnosť: jej sedadlá sú čalúnené kožou vyčinenou za použitia výťažkov z olivovníka bez použitia chemikálií.

  Vo všetkých prevedeniach modelu ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV sa môže posádka tešiť na rad Simply Clever prvkov a dostatok priestoru pre všetkých cestujúcich aj ich batožinu. Tých pojme ENYAQ COUPÉ iV v štandardnom usporiadaní 570 litrov. Výbava v podobe špičkových asistenčných a bezpečnostných systémov a prvkov a taktiež v oblasti komfortu sa viac-menej zhoduje s ponukou už predávaného SUV ENYAQ iV. Zákazníci teda môžu získať aj tak moderné prvky ako head-up displej s rozšírenou realitou, až deväť airbagov, služby konektivity s plánovanými vylepšeniami pomocou softvérových aktualizácií alebo špičkový parkovací asistent.

  ENYAQ_Coupe_boot01

  Rýchle a komfortné nabíjanie

  Vo vozidle ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV môžu zákazníci vyberať z dvoch veľkostí kapacity batérie a štyroch úrovní výkonu. Popri spomínanej verzii RS s batériou s kapacitou 82 kWh (77 kWh využiteľnej kapacity), ktorá má štandardne pohon všetkých kolies a výkon 220 kW, je v konfigurácii s touto batériou a pohonom všetkých kolies k dispozícii aj prevedenie ENYAQ COUPÉ iV 80x. To disponuje výkonom 195 kW a krútiacim momentom 425 Nm. Ďalej je v ponuke prevedenie ENYAQ COUPÉ iV 80 s pohonom zadnej nápravy a výkonom 150 kW. Práve tento variant ponúkne vďaka kombinácii úspornejšieho pohonu jednej nápravy a veľkej batérii najvyšší dojazd až 545 kilometrov (v cykle WLTP). Základom ponuky je potom na väčšine trhov prevedenie ENYAQ COUPÉ iV 60 s batériou s kapacitou 62 kWh (58 kWh využiteľných) a elektromotorom s výkonom 132 kW poháňajúcim zadné kolesá.

  ENQ_NG_RS_041_C_low-copy_vodoznakPohon všetkých 4 kolies pri modeli ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV zaisťujú elektromotory na prednej aj zadnej náprave.

  Majitelia vozidiel ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV môžu vozidlo nabíjať výkonom až 135 kW. Vďaka tomu je možné batériu s kapacitou 82 kWh pri rýchlodobíjaní nabiť z 10 na 80 % jej kapacity len za 29 minút. Doma je možné pomocou wallboxu ŠKODA iV Charger na striedavý prúd nabíjať výkonom až 11 kW a vozidlo sa v závislosti od veľkosti batérie nabije za šesť až osem hodín. Podobné časy je možné očakávať u bežných verejných nabíjačiek. Štandardne je ENYAQ COUPÉ iV vybavený nabíjacím káblom Mennekes, pre nabíjanie z domácej zásuvky s napätím 230 V a výkonom 2,3 kW je na želanie dodávaná nabíjačka kompatibilná so všetkými bežnými nabíjacími zásuvkami. ŠKODA dodáva aj univerzálnu nabíjačku iV s výmennými konektormi. V kombinácii s CEE adaptérom umožňuje nabíjanie na výkonnejších zásuvkách až do 11 kW.

   

  ENQ_NG_RS_029_low-copy_vodoznak

  Majitelia novinky si tiež môžu nechať domov nainštalovať jeden z troch wallboxov ŠKODA alebo využiť službu Powerpass pre jednoduché nabíjanie na viac ako 260 000 miestach v celej Európe. Nechýbajú medzi nimi aj rýchlonabíjačky siete Ionity. Elektrinu, ktorú zákazníci prostredníctvom Powerpassu odoberajú za zvýhodnenú cenu, uhradia pohodlne v mesačnom vyúčtovaní.

  Zdroj: www.skoda-storyboard.com

  Novinky